You are currently viewing Web tasarımında güncel trendler

Web tasarımında güncel trendler

Yıllar geçtikçe, web sitesi yaratıcıları, sitenin müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşıladığından emin olmak için çeşitli çözümleri defalarca test etti. Bu nedenle web sitelerini geliştiren ve kanıtlanmış trendleri takip edenlerin örneğini takip etmeye değer.

Uyarlanabilir tasarım
Mobil cihazların gelişimi web sitelerinin görünümünü büyük ölçüde etkilemiştir. Akıllı telefon veya tablet gibi küçük cihazlarda görüntülenmeye uygun olmayan web siteleri hatalar gösterir ve çirkin görünür. Çözüm, düzeni otomatik olarak değiştiren ve ekran çözünürlüğüne uyum sağlayan RWD sayfalarıdır. Responsive web tasarımı, web sitenizin masaüstü ve mobil cihazlar için iki ayrı versiyonunu oluşturarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Minimalizm
Web sitelerinin bir sürü gereksiz öğeyle tıka basa dolu olduğu zamanlar çoktan geride kaldı. Ne kadar çok detay olursa kullanıcı o kadar yorulur ve kaybolur. Günümüzde içerik açısından minimalizm, az sayıda öğe ve gizli grafiklerin yanı sıra modadır. Kullanıcılar işlevsel, basit ve göze çarpmayan grafiklere sahip web sitelerine değer verir.

Ana sayfa
Minimalizm aynı zamanda en önemli içeriğin (ve bazen tamamının) ana sayfaya yerleştirilmesinde de kendini gösterir, böylece kullanıcının sekmeler arasında gezinmesine gerek kalmaz, yalnızca içerik içinde gezinilir. Modern web siteleri, sayfalara derinlik ve alan hissi vermek için paralaks kaydırma efekti kullanır. Böyle bir site sadece şeffaf değil aynı zamanda çok etkilidir.

HTML5 ve CSS3’te kodlama
HTML5 ve CSS3 web tasarımında standart haline geldi. Bu çözüm sayesinde, diğer şeylerin yanı sıra, flash belleğe ihtiyaç duymadan web sitesine 3 boyutlu öğeler de dahil edebilir, böylece web sitesinin daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal ağlarla entegrasyon
Bu zaten bir standart. Web siteleri geliştirmek ve bunları sosyal ağ sitelerine bağlamak, harika pazarlama fırsatlarının önünü açar. Bu tür portallarda müşterilerle mükemmel ilişkiler kurabilir ve onları şirketin tanıtımıyla ilgili faaliyetlere dahil edebilirsiniz.

En son trendlere uygun olarak tasarlanmış bir web sitesi başarının yalnızca bir parçasıdır, potansiyel müşterilerin onu ziyaret etmesi çok daha önemlidir, bu nedenle SEO açısından iyi web sitesi optimizasyonunu ve tabii ki müşterilerle sürekli iletişimi sürdürmeyi unutmamalıyız. .