You are currently viewing Mobil uygulamalar: geliştirme için bilmeniz gerekenler

Mobil uygulamalar: geliştirme için bilmeniz gerekenler

Birçok acemi geliştirici merak ediyor. Mobil uygulama geliştirmek için bilmeniz gerekenler nelerdir? Çalışmaya başlamadan önce, birkaç önemli nüansa dikkat etmeniz gerekir; bu olmadan bir uygulama oluşturmanın mümkün olmayacağı anlamına gelir.

Bir uygulama oluşturmadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Teknoloji ve platform
Seçim yaparken uygulamanın planlandığı hedef kitleye güvenmelisiniz. Ayrıca ilk lansmanın hangi ülkede yapılacağına da karar verilecek.

Çapraz platform, oyunlar gibi renkli projeler geliştirmek için mükemmeldir. Eğer yüksek düzeyde güvenliğe sahip karmaşık bir ürüne ihtiyacınız varsa, yerel bir uygulama geliştirmelisiniz. Bir uygulamayı geliştirmenin parasal maliyeti büyük ölçüde seçilen seçeneğe bağlıdır, bu nedenle hemen karar vermelisiniz.

Kullanıcı arayüzü tasarımı
Uygulamayı ilk kez kullanan kullanıcı tasarımı fark ediyor. Arayüz onu kapatırsa geri gelmek istemeyecektir. UI-UX (Arayüz Tasarımı) basit, güzel ve sezgisel olmalıdır. Bu durumda kullanıcı uygulamanızı kullanmaktan görsel olarak memnun kalacak ve bu da popülerliğine olumlu etki yapacaktır.

Uygulama kalitesi
Her küçük şeyi gözden kaçırmamalısın. Geliştirme sırasındaki maliyetler bir tür yatırımdır. İyi bir ürün çok fazla çaba ve zaman gerektirir. Sonuçta tasarımın ve karmaşık teknik parçaların geliştirilmesi bir haftadan çok daha uzun sürecektir.

Hedef seyirci kitlesi
Uygulamanın hangi hedef kitleye yönelik olduğunu anlamak önemlidir. Kullanıcı beklentilerini karşılamalıdır. Aksi takdirde kaza yaparsınız.

Birkaç adımda serbest bırakın
Kullanıcının projenin geliştiğini görmesi önemlidir, bu nedenle uygulama parçalar halinde yayınlanmalı ve sonraki sürümlerle ek işlevler eklenmelidir. Ayrıca ilk versiyonun incelemeleri, eksiklikleri dikkate almanıza ve bunları düzeltmenize olanak tanıyacak ve bu da izleyici sadakatine katkıda bulunacaktır.

Para kazanma
Geliştirme maliyetleri kısmen veya tamamen para kazanma yoluyla karşılanacaktır. Uygulama, yerleşik reklamlarla ücretsiz olarak indirilebilir hale getirilebilir veya ücretli bir model kullanılarak piyasaya sürülebilir, ancak insanlar genellikle ödeme yapmaya hazır değildir. Bu para kazanma yöntemini uygulamak için gerçekten benzersiz bir ürün yaratmanız gerekecek.

Terfi
Uygulama yayınlandıktan sonra insanların bunu bilmesi gerekiyor. Uygulamayı arkadaşlarınıza veya kişisel blogunuza anlatarak ilk hedef kitlenizi elde edeceksiniz. Ancak genişletmek için uygulamanın reklamını yapmanız gerekir. Bunu gerçekten anlamıyorsanız tanıtım uzmanlarına başvurmanız daha iyi olur. Bu tür hizmetlerin maliyeti ucuz değildir ancak en etkili yoldur. Binlerce kişinin uygulamanız hakkında bilgi sahibi olması, reklamların doğru sunumu ve kurulumuyla mümkün olacaktır.

Kullanıcılarınızla iletişim kurmayı, davranışlarını analiz etmeyi, trendleri dinleyip takip etmeyi unutmayın, uygulamanız mutlaka popülerlik kazanacaktır.