You are currently viewing Web tasarımı üzerine çevrimiçi kurslar: avantajlar, özellikler

Web tasarımı üzerine çevrimiçi kurslar: avantajlar, özellikler

İnternetin modern çağında, çevrimiçi hizmetler ve her türlü kurs, konferans ve web semineri sayesinde öğrenme çok daha rahat, kullanışlı ve kolay hale geldi. Ve serbest meslek artık o kadar basit ve kolay görünmüyor çünkü rekabet ve yeni siparişlerin sayısı artıyor. Böyle bir meslek bir web tasarımcısıdır. Eğitimin avantajları nelerdir ve herhangi bir tuzak var mı?

Çevrimiçi öğrenmenin artıları

Çevrimiçi öğrenmenin ilk ve ana avantajı, bireysel bir program oluşturma yeteneği, konuma bağlı olmaması ve ulaşım için ek maliyetlere gerek olmamasıdır. Kendinize uygun bir kurs seçmeniz, kendinize uygun bir zaman seçmeniz, iş yerinizi donatmanız ve öğrenmeye başlamanız yeterlidir.

Ve eğer çevrimdışı öğrenme aynı zamanda birçok dış faktöre de bağlıysa, o zaman kesinlikle her koşulda çevrimiçi olarak çalışabilirsiniz. Bunu yapmak için, yalnızca İnternet’e ve bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara veya aşırı durumlarda bir tablete ücretsiz erişime ihtiyacınız vardır.

Üstelik artık bu alan o kadar popüler hale geldi ki, web tasarımı konusunda oldukça etkili ve kaliteli eğitim kurslarını tamamen ücretsiz olarak bulmak mümkün. Ve yine de ücretli bir kurs seçerseniz, maliyet benzer çevrimdışı eğitimlerden çok daha düşük olacaktır.

Buna ek olarak, son zamanlarda giderek artan sayıda ünlü web tasarımcısı konferanslar, web seminerleri ve canlı yayınlar düzenliyor ve bu, bilginizi geliştirmek, yeni bir şeyler öğrenmek, yeni web tasarım trendleri hakkında bilgi edinmek vb. için mükemmel bir fırsattır.

Hızını kendiniz ayarlayabileceğiniz çevrimiçi öğrenmenin dezavantajları

Tüm olumlu yönlere rağmen, bu tür kendi kendine eğitimin bazı nüansları vardır. Örneğin disiplin eksikliği. Bazı eğitim kursları video derslerini yalnızca belirli bir programa göre veriyor, dolayısıyla bu videoları zamanında izlemek ve pratik çalışmaları zamanında yapmak gerekiyor. Bununla birlikte, çoğu durumda, yeni başlayan bir web tasarımcısı, öğrenmeyi erteleyebilir ve başka bir zamana geri dönebilir.

Bu, disiplini büyük ölçüde ihlal eder ve öğrenme sürecini önemli ölçüde geciktirebilir. Bu en büyük dezavantajıdır. Bu nedenle, iradeniz veya belirli hedefleriniz yoksa, belirli bir programa sahip kursları tercih etmek daha iyidir.

İkinci nüans, materyallerin karmaşıklığı ve destek ve geri bildirim eksikliğidir. Tüm çevrimiçi kurslar, bu alanda herhangi bir soru sorabileceğiniz veya yardım alabileceğiniz destek ekibiyle bir sohbet içermez. Bu, karşılaşıldığında bazılarının vaktinden önce vazgeçtiği bazı zorluklara neden olur.

Web tasarımında çevrimiçi eğitim seçerken, daha kaliteli materyalleri tercih edin, farklı bilgi kaynaklarına başvurun ve sonuçlara mümkün olduğunca çabuk ulaşmak için kendinize özel bir eğitim programı oluşturun.