You are currently viewing Neden benzersiz bir web sitesi tasarımına ihtiyacınız var?

Neden benzersiz bir web sitesi tasarımına ihtiyacınız var?

Artık web siteniz internetteki yüzünüzdür. Bu nedenle, diğer web sitesi kalabalığından sıyrılmak istiyorsanız, şirketinizin benzersiz tarzını yansıtacak parlak, renkli, akılda kalıcı, benzersiz bir tasarıma ihtiyacınız var. Benzersiz bir tasarım geliştirmek çok zor bir iştir çünkü en küçük ayrıntıları düşünmeniz gerekir. Peki bir web sitesi tasarımı hangi unsurlardan oluşur?

Renk uyumu

Tasarımda hakim olan renkler doğrudan sunulan hizmetlere bağlıdır. Bunlar spor malzemeleri, silahlar, hızlı arabalar ve motosikletler vb. ise, büyük olasılıkla agresif renkler (kırmızı, turuncu) olacaktır. Açık renkler, üzerindeki metni okumaya ve algılamaya daha uygun olduğundan bilgi portalları için daha uygundur. Çevre hizmetleri, ilaç vb. sunan siteler için sakin tonlar (koyu yeşil, mavi) daha uygundur. Ancak unutmayın ki site firma için değil site firma için yapılmıştır. Bu nedenle kurumsal tarzınıza uymayan bir web sitesi geliştirmek son derece mantıksız olacaktır.

Simgeler, site resimleri

Sitenin tüm simgeleri ve resimleri de tasarımınız için özel olarak yapılmış benzersiz olmalıdır. Açıkçası, ayrı ayrı iyi görünen şeyler birlikte her zaman iyi görünmeyebilir. Bu tür resimler hemen fark edilir çünkü bunlar sitenizin tasarımına uyacak şekilde yapılmış ve sitenize sıkıştırılmamıştır.

Benzersiz yazı tipi

Bazı web sitelerinde benzersiz bir yazı tipiyle karşılaşabilirsiniz. Ancak bu, web sitenizi her zaman daha iyi hale getireceği anlamına gelmez. Her şey uyumlu olmalı. İyi bir tasarım için sadece basit kurallara uymak yeterli olabilir: yazı tipi her yerde aynıdır, aynı boyuttadır, aynı renktedir ve sabit girintilere sahiptir.

Kurumsal logo

Bir şirketin logosu onun internetteki “damgasıdır”. Marka logoları başkalarınınkine benzemez. İmza olmadan bile tanınırlar. Bunlar şirketin amblemidir ve fikirlerini ve yönünü yansıtır.

Tüm bu faktörlerin başarılı bir kombinasyonu, parlak ve akılda kalıcı, kullanışlı ve etkili, düşünceli ve orijinal olacak benzersiz bir tasarım oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Bu tasarım kesinlikle ziyaretçilerinizi şaşırtacak ve onlara siz ve şirketiniz hakkında çok şey anlatacaktır. Son olarak sitenize gelen yeni bir ziyaretçinin göreceği ilk şeyin tasarım oluşturmaya yönelik yetkin bir yaklaşım olduğunu ve kalıp kalmayacağının buna bağlı olacağını hatırlatmak isterim.